• 26.04.22, 12:37

BMW ja Audi autorongid enam Hiinasse ei sõida

Saksa autotootjad BMW ja Volkswageni Audi peatasid Ukraina sõja tõttu autode raudteeveo Saksamaalt oma suurimale eksporditurule Hiina.
Saksa autotootjad toetuvad küll peamiselt Hiina kohalikule toodangule, kuid suurim autode ekspordimaht Euroopast saabus Hiina raudteed mööda, nüüd on see peatunud.
  • Saksa autotootjad toetuvad küll peamiselt Hiina kohalikule toodangule, kuid suurim autode ekspordimaht Euroopast saabus Hiina raudteed mööda, nüüd on see peatunud.
  • Foto: Reuters/Scanpix
Suurem osa BMW eelmisel aastal Hiina klientidele tarnitud 846 237 sõidukist toodeti tema ühisettevõtte tehases Shenyangis, kuid 150 000–200 000 sõidukit imporditi Euroopast, vahendab ärileht Nikkei.

Seotud lood

Uudised
  • 18.03.22, 12:35
Soomlased teevad ära: kaubavedu läbi Trans-Kaspia raudteekoridori lükatakse käima
Soome Nurminen Logistics Services Oy allkirjastas sel kolmapäeval lepingu Kasahstani riigiraudteega (KTZE), millega lepiti kokku palju räägitud Trans-Kaspia raudteel kaubavedude alustamises Hiina ja Euroopa vahel.
Uudised
  • 18.04.22, 17:17
Sõda sulgeb Omniva ja hiinlaste ühisäri
E-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi pakkuv Omnivale ja Hiina kullerifirma S.F. Express kuuluv Post11 lõpetab suve keskel tegevuse.
Uudised
  • 22.04.22, 13:49
Tarneahelate tuleviku neli stsenaariumit
Konsultatsioonifirma McKinsey analüüsi kohaselt naasevad tarneahelad parimal juhul pandeemia-eelse normaalsuse juurde selle aasta lõpuks, kuid halvimal juhul juhtub see alles 2024. aastal. Kokku nähakse nelja erinevat stsenaariumit.
Uudised
  • 22.04.22, 08:04
Tarneahela ekspert Omera Khan: majanduse globaliseerumise kuldaeg on läbi
Tarneahelad moodustasid kunagi üleilmastumise selgroo, kuid viimase kümnendi tarneahelate kokkuvarisemised on märk sellest, et majanduse globabliseerumise kuldaeg on läbi, kirjutab tarneahela professor ja riskiekspert Omera Khan, kes on tänavuse Pärnu tarneahelakonverentsi peaesineja.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.25, 11:20
Nutikas ladu loob konkurentsieelise: Nixor aitab luua täielikult automatiseeritud logistikalahenduse
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele