ELEA: diislikütuse hinnatõus saab olema oluliselt suurem kui valitsus eeldab
Rahandusministeerium on hinnanud, et aktsiisitõusuga kaasneb 6% hinnatõus, kuid vedajad näevad, et ees terendav hinnatõus on märkimisväärselt suurem – 14-15 senti liitri kohta tänaste hindade juures, ütles ELEA juhatuse liige Herkki Kitsing.
"Vedaja otsib alati odavamat kütust, sest see on tema püsikulu, sellest sõltub tema teenistus iga kilomeetri eest, mida ta läbima peab. Mida odavamalt ta saab seda teha, mida väiksemate kuludega, seda tulemuslikum on tema tegevus," ütles Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) juhatuse liige Herkki Kitsing.
Möödunud aastal kaheks aastaks langetatud diisliaktsiis peaks endisele tasemel tõusma tuleva aasta kevadel, praegu ühtegi muutust sellega seoses ei ole. “Järgmise aasta riigieelarve arutelud alles algavad, aga see eelmise valitsuse otsus praegu kehtib,” ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus täna ministeeriumi majandusprognoosi tutvustusel.
Täna saatsid transpordi- ja logistikasektori erinevaid osapooli koondavad liidud riigijuhtidele ühispöördumise, milles toonitatakse diisliaktsiisi hinna samale tasemele jätmise vajadust ka pärast 1. maid 2022. Logistikauudised avaldab pöördumise täies mahus.
„Kui järgmise aasta mais diisliaktsiis taas tõuseb, võtab veofirma omanik autojuhilt ära Eesti kütusefirma kaardi, annab rahvusvahelise kaardi asemele ja ütleb, et nüüdsest tangid sa Lätis, mitte Eestis,“ lausus Via 3L juht Rainer Rohtla "Ärikliendid roolis" raadiosaates.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.