Autor: Logistikauudised.ee • 10. detsember 2019

Ülemiste City uude parkimismajja saab maanduda ka helikopteriga

Mainor Ülemiste alustab Ülemiste Citys 453 parkimiskohaga uue viiekorruselise parkimismaja ehitamist, kus lisaks parkimiskohtadele planeeritakse ka helikopteri maandumisplatsi. Kogu projekt valmib 2020. aasta oktoobriks.
Mait Rõõmusaar ja Margus Nõlvak.
Autor: Karli Saul

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul on juba praegu Ülemiste City parklates tipptundidel ligi 300 vaba parkimiskohta. Uus maja loob aga paljudele võimaluse parkida just sinna, kuhu inimesed üldjuhul kõige meelsamini oma auto jätaks – otse sissepääsu lähedale.

“Kõige enam saavad uuest parkimismajast kasu meie Öpiku ärihoone inimesed ja nende külalised, kuid ka MyFitnessi, Ülemiste Tervisemaja ning restoranide Juur, Pomo ja NuFace külalised, kellel on võimalus oma auto praktiliselt “ukse ette” jätta,” lausus ta. Samuti on uued parkimiskohad ennetav samm järgmisel aastal üle tee rajatava 20 000-ruutmeetrise Alma Tominga nime kandva moodsa ärihoone ehitamisel.

Lisaks uutele parkimiskohtadele on plaanis 2020. aasta sügiseks ehitada ka helikopteri maandumisplats parkimismaja viimasele korrusele. “Parkimismaja esimese etapi avamise puhul lennutasime helikopteriga kohale räppar Nublu, mis äratas linnaku klientide seas palju tähelepanu ja hiljem ka reaalset huvi, miks ei võikski parkimismaja katusel olla helikopteri maandumisplatsi. Nüüd tulebki see kopteriplats ära teha!”

Ülemiste City on tegelikult kergesti ligipääsetav ka kõigile neile, kes eelistavad liigelda ühistranspordiga. Näiteks on võimalik linnakusse tulla kuue erineva bussiliiniga ning trammi ja rongiga. “Järgmisel aastal on Tallinna linnal plaan käivitada ka Haabersti ekspressliin ning lähiaastatel arendada trammiliiklust, tuua juurde teine trammiliin ning luua ka ühendus Peetri ja Rae vallaga,” märkis Nõlvak.

Haabersti ekspressliini käivitamisest on juba varasemalt juttu olnud, kuid seni on see jäänud takerduma bussijuhtide puuduse taha. “Seega – kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes on bussijuht, võib julgelt teada anda!” sõnas pooleldi naljatlevalt Nõlvak.

Parkimismaja ehitava NOBE juhatuse esimehe Mait Rõõmusaare sõnul on tal väga hea meel, et teoks on saamas juba viies NOBE ehitatav parkimismaja Ülemiste Citys. „Ülemiste City on silmapaistvalt terviklik ning julgelt mõtlev ja arenev töö- ning elukeskkond, mida luuakse pikkadeks aastakümneteks. Meie jaoks on kestev koostöö Ülemiste Cityga suur tunnustus, aga ka vastutus, mille puhul kvaliteedile kompromisse ei tehta," lisas Rõõmusaar.

Aadressile Sepise 8 loodava parkimismaja ehituseks kulub ligi 3,5 miljonit eurot ja seda hakkab opereerima Mainor Ülemiste. Maja on projekteerinud Arhitektuuribüroo Pluss.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077