Mai keskel avastasid maksu- ja tolliameti (MTA) tollitöötajad Narva maantee piiripunktis kaubikusse peidetuna 1 008 000 Valgevene maksumärkidega sigaretti NZ 10.
- Salasigareti äri on jätkuvalt aktuaalne. Foto: MTA
Venemaalt Eestisse sisenenud kaubiku Volkswagen Crafteri juht deklareeris kaubana elektroonsed dioodid ja mootorsõidukite õhufiltrid, mis asusid sõiduki kaubaruumis pappkarpides. Kaubiku läbivalgustus näitas, et õhufiltrite asemel olid kõikides pappkarpides filtrite karkassid, millesse olid peidetud salasigaretid.
MTA uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul on viimastel aastatel suurte salasigareti koguste avastamised idapiiril vähenenud, kuna tolliametnikud teevad head tööd ja tänu sellele on ka proovijaid aina vähem. „Tõhusamale tollikontrollile on kaasa aidanud nii uute röntgenseadmete soetamine, tollikoerte kasutamine kui ka hea riskianalüüs,“ lisas Kuus.
MTA uurimisosakond alustas sigarettide salakaubaveo tunnustel kriminaalmenetlust, mida juhib Viru ringkonnaprokuratuur.
Mai keskel avastas Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talituse töötajad Valga-Uulu maanteel lätlase juhitud kaubiku kontrollimisel 520 000 salasigaretti. Sigaretid olid Valgevene päritolu, markideks samuti NZ Gold ja punane Premiere.
Märtsi keskel pidas aga Leedu toll Panevėžyses kinni Eesti kodaniku juhitud veoauto, millest leiti ligi 2 miljoni euro väärtuses salasigarette. Eestlasest autojuht väitis, et autos on 16 tonni pakkematerjali Hispaaniast, koorma alt leiti aga 560 000 sigeretipakki koguhinnaga üle 1,86 miljoni euro.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.