Autor: Logistikauudised.ee • 15. mai 2019

Nordica lennukite omanikfirma teenis 3,6 miljonit kasumit

Riigi poolt 2015. aasta oktoobris asutatud osaühingu Transpordi Varahaldus (TVH) 2018.a. majandusaasta auditeeritud tulemuste kohaselt on 2018.aasta majandusaasta kasumiks 7,9 miljoni suuruse käibe juures 3,6 miljonit eurot.
Nordica värvides lennuk Tallinna lennujaamas.
Autorid: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Võrreldes eelmise majandusaastaga suurenes ühingu käive 14% ning kasum 24%. Riigi ainuomandisse kuuluva äriühingu majandusaasta aruande auditeeris AS Deloitte Audit Eesti.

TVH on riigi äriühing, mille eesmärgiks on toimida investeerimisettevõttena, finantseerides ja hallates investeeringuid põhivaradesse transpordisektoris, sh väljarentimiseks. Äriühingule kuulub 7 Bombardier CRJ900 NG reaktiivmootoritega 88-kohalist reisilennukit.

TVH juhatuse liikme Ergo Blumfeldti sõnul on 2018. majandusaasta kõige olulisemaks sündmuseks lennukipargi suurenemine kuuelt lennukilt seitsmele. TVH omandas detsembris ühe Bombardier CRJ900 lennuki, mille rentnikuks on Nordica. Tehingut finantseeriti 10 miljoni euro väärtuses võlakirjade emissiooniga, mille märkisid võrdsetes osades LHV Pank ning LHV fondid.

Samal ajal selgub Nordica enda esialgsetest ja auditeerimata majandustulemustest, et firma teenis mullu 2,3 miljonit eurot kahjumit. Tulemus on veel konsolideerimata, mis tähendab, et seal ei kajastu näiteks tütarettevõtte Regional Jeti kasum või kahjum, kirjutab Postimees.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077