Tallinna Tehnikaülikool ja Turu Ülikool viivad alates 16. maist ühiselt läbi ulatusliku Eesti ettevõtete logistikauuringu, millesse saavad logistikasektori ettevõtted anda oma panuse ka logistikauudised.ee vahendusel.

- Foto: Logistikauudised.ee
Tegemist on Eestisjuba kolmandat korda läbiviidava, internetiküsimustikel põhineva uuringuga, mille eesmärgiks on analüüsida logistika ja tarneahela juhtimise valdkonna arengut Eesti ettevõtetes. Varasemad uuringud on tehtud 2007. ja 2012. aastal, seekord viiakse uuring läbi koostöös koostöös Eesti tarneahelate juhtimise ühinguga PROLOG ning sektori ettevõtetel on võimalik anda uuringusse oma panus ka logistikauudised.ee vahendusel.
UURINGU PÕHITEEMAD
Eesti ja Eesti ettevõtete logistikaalane konkurentsivõime, logistika Eesti ettevõtete konkurentsivõime mõjutajana
Logistikakulud ja logistika- / tarneahela tegevuse tulemuslikkuse põhinäitajad
Logistikategevuste väljast tellimine / outsourcing
Info- ja kommunikatsioonisüsteemid logistikategevuses
Eesti ettevõtete tähtsamad tuleviku arenguvajadused logistikavaldkonnas
Uuring põhineb internetiküsimustikul, millest on välja töötatud mitu, vastavalt tootmis-, kaubandus- ja logistikaettevõtete eripäradele kohandatud versiooni. Internetilink küsimustikule saadeti ühtekokku 2600-le valimisse kuuluvale ettevõttele.
Küsimustikule vastanud ettevõtetele saadetakse pärast uuringu tulemuste töötlemist tagasisidena isikupärastatud tulemuste aruanne, mis võimaldab vastajal oma näitajaid võrrelda tegevusala keskmiste tulemustega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uuringu metoodika põhineb Soomes Turu Ülikooli poolt regulaarselt alates 1993. aastast korraldataval Soome ettevõtete logistikategevuse uuringul (Logistiikkaselvitys / Finland State of Logistics).
Ettevõtted, kes on valimist mingil põhjusel välja jäänud, või pole kutset saanud, saavad uuringus osaleda SIIN!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.