• 03.01.17, 10:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallink teenindas mullu rekordilised 9,5 miljonit reisijat

AS Tallink Grupp teenindas 2016. aastal ettevõtte ajaloo seni suurima arvu, ligi 9,5 miljonit reisijat, teatas ettevõte. Eesti-Soome liinil kasvas reisijate arv 7 protsenti ehk üle 300 000 inimese võrra.
Tallinki uusim laev Megastar asub Tallinn-Helsinki liinile jaanuari lõpus.
  • Tallinki uusim laev Megastar asub Tallinn-Helsinki liinile jaanuari lõpus.
  • Foto: Tallink
AS-i Tallink Grupp juhatuse esimees Janek Stalmeister ütles pressiteates, et ettevõte ehitab meretranspordi infrastruktuuri lähtudes tänapäevastest ja tulevastest standarditest ja nõudlusest. Reisitrendid, inimeste vaba liikumine, laevade mahutavus ning paindlikud graafikud on tema sõnul Tallinki jaoks olulised märksõnad teenuste ja laevastiku arendamisel. Ka jätkusuutlik opereerimine on ettevõttele, avalikkusele ja investoritele oluline –suuri investeeringuid on tehtud nii olemasolevasse laevastikku kui ka uue kiirlaeva Megastari tellimise näol, lisas Stalmeister.
Tallinki reisijate arv kasvas 2016. aastal kokku 5 protsenti 9 457 522 inimeseni võrreldes 8 976 226 reisijaga 2015. aastal. Suurim, 7-protsendiline kasv toimus Eesti-Soome liinil, kus aastas sõitis Tallinki laevadega kokku 5 077 985 inimest, Soome-Rootsi liinidel oli 2-protsendiline kasv 2 886 383 reisijani, Eesti-Rootsi liinidel kasvas reisijate hulk 4 protsendi võrra 983 196 inimeseni. Detsembri keskpaigas taas teise laeva saanud Läti-Rootsi liin kasvatas reisijatearvu 11 protsendi võrra  509 958 reisijani. Reisijasõidukite arv kasvas aastaga 4 protsenti 1 167 495 sõidukini ning kaubaveoühikute arv tõusis kõikidel liinidel kokku 7 protsenti ning jõudes  328 190 ühikuni.
Detsembris tõstis ettevõte liinidel ümber kokku kolm laeva suurendamaks mahtusid ning parendamaks teeninduse kvaliteeti. 2016. aasta viimasel kuul sõitis Tallinki ja Silja Line`i laevadega kokku 767 630 reisijat ning veeti kokku  87 155 reisijasõidukit ning 25 742 kaubaveoühikut.
AS Tallink Grupp on Läänemere juhtivaid reisilaevafirmasid, mis teenindab reisijaid kokku 13 laevaga kuuel erineval laevaliinil. Jaanuaris 2017 annab Meyer Turku laevatehas Soomes ettevõttele üle uue generatsiooni uue kiire veeldatud maagaasil sõitva reisilaeva Megastari, mis on ehitatud eksklusiivselt Tallinna-Helsingi liini jaoks. 

Seotud lood

Uudised
  • 03.02.17, 17:16
Tallink vedas jaanuaris taas rohkem kaupa
Tallink Grupi teatel veeti käesoleva aasta jaanuaris nii reisijaid kui kaupa rohkem kui eelmise aasta esimesel kuul.
Uudised
  • 13.01.17, 10:19
Tallinki reisilaevale Star paigaldatakse jaanuaris sõidukite mugavamaks laadimiseks lisapääsud
Tallinki teatel paigaldatakse laevale Star jaanuaris teisele tasandile sõidukite laadimiseks ülemine vööriuks ja ahtriramp, et muuta sõidukitega reisijatele laevalepääs kiiremaks ja mugavamaks ning vähendada laadimisest tingitud riski reiside hilinemiseks.
Uudised
  • 25.01.17, 09:10
Megastar anti Tallinkile üle
Meyer Turku laevatehas andis 24. jaanuaril Tallinkile üle maagaasil sõitva kiire reisilaeva Megastar, mis muudab Tallinki teatel sõidud reisijatele mugavamaks ning on samal ajal keskkonnasõbralik.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.25, 11:20
Nutikas ladu loob konkurentsieelise: Nixor aitab luua täielikult automatiseeritud logistikalahenduse
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.

Hetkel kuum

Ühes Taani kontrollpunktis väljastati kuu ajaga 647 trahvi sõidukitele, mis olid vastavalt registritele sel ajal hoopis teises kohas.
Uudised
  • 06.05.25, 12:58
Taanis ähvardab vedajaid vigase teemaksusüsteemi tõttu kopsakas rahatrahv
Üleskutse vedajatele: andke teada kui teie ettevõtte veok on saanud Taanis ebaõiglaselt trahvi!
Kõrgeima keskmise brutopalgaga ettevõte oli mulluse ekspediitorfirmade TOPi kolmanda koha omanik Eesti Chem OÜ.
TOP
  • 21.03.25, 13:50
Ekspedeerimisfirmade palga TOP 50: esikümne keskmine palk üle 4600 euro kuus
DSV on nüüd märgatavalt teistsugune firma võrreldes sellega, mis viimase kahekümne aasta jooksul kiirelt kasvas, leiab Ti analüütik Thomas Cullen.
Uudised
  • 09.05.25, 13:03
Ti analüütik: DSV on nüüd hoopis teine ettevõte
Viimane aasta on olnud Clevonile keeruline, kuid uue omaniku käe alla loodetakse Viljandist pärit tehnoloogiale saada tuul tiibadesse.
Uudised
  • 09.05.25, 12:02
Robotkullereid tootev Clevon müüdi ameeriklastele
Clevon muutub GO-ks, üheks strateegiliseks investoriks on FedEx
Arendada ja ehitada ikka saab. Kes küll võiksid olla üürnikud?
Uudised
  • 26.02.25, 12:36
Kitsas king: laopindade turul kisub valusaks
SUUR LUGU. Eksperdid vaatavad laopindade turu olukorrale otsa sügavalt ja keerutamata. Nad osutavad ka lahendustele.
Allando Trailways juht Vahur Oja näeb, et eksport Soome ei ole taastunud. Ümberringi on palju määramatust ja negatiivseid märke, hindab ta.
Majandustulemused
  • 04.05.25, 21:12
Käivet kasvatanud vedaja: peaasi, et see keerulisel ajal püsiks
Elektriliste veokite turg hakkab Euroopas arenema ning “tänu” Scania probleemidele on Volvo Trucks saanud heisata täispurjed.
Uudised
  • 05.05.25, 11:43
ELi e-veokite turg kasvab, suurim veokitootja Scania sattus aga probleemi otsa
Northvolt andis sisse pankrotiavalduse
Reaalajas olevad andmed hoiavad tootmise ja logistika liikumises.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.25, 11:20
Nutikas ladu loob konkurentsieelise: Nixor aitab luua täielikult automatiseeritud logistikalahenduse

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele