Algas Raudteede Koostööorganisatsiooni (OSJD) ministrite 41. Aastakonverents, mida tänavu korraldab AS Eesti Raudtee.
OSJD ministrite nõupidamine on OSJD kõrgeim juhtorgan, mis arutab probleeme ja võtab vastu otsuseid valitsuste tasemel kõigis OSJD tegevusvaldkonda kuuluvates küsimustes. Nii kõrgetasemeline raudteekonverents toimub Eesti esimest korda.
Tänavu osalevad konverentsil Aserbaidžaani, Gruusia, Mongoolia, Valgevene, Ungari, Vietnami, Kasahstani, Hiina, Korea Rahvademokraatliku Vabariigi, Läti, Leedu, Moldova, Poola, Venemaa, Slovakkia, Tadžikistani, Usbekistani, Ukraina ja Tšehhi raudteede ministrid ja delegatsioonid. Eesti delegatsiooni eesotsas on majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
Lisaks 2012. aasta tegevuste kokkuvõtmisele, on arutlusel OSJD ja Euroopa Komisjoni vaheline koostöö ning Euraasia raudteekoridoride arenguperspektiivid. Paika pannakse ka 2014. aasta tegevuskavad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Olulisel kohal on raudteeseaduste ühtlustamise teema Euroopa ja Euraasia transpordikoridorides. Arutatakse piiriületuse lihtsustamisele suunatud meetmete väljatöötamisega seotud küsimusi ning rahvusvahelise raudteeühenduse konventsiooni loomise teemat.
AS Eesti Raudtee juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul on konverentsil osalemine oluline võimalus kaasa rääkida Euraasia transpordikoridoride arengus. „Tegutsedes 1520 rööpmelaiusega raudteeruumis peame leidma tasakaalu Euroopa Liidu transpordipoliitika ja 1520 raudteeruumi huvide vahel.“
Asmann lisas, et OSJD ruumi unifitseerimine eeldab kõigepealt ühise õigusruumi loomist. „OSJD ministrite aastakonverentsi üks peamistest ülesannetest on OSJD ühise õigusruumi loomine, mis tagab kõigile liikmesriikide raudteedele eduka funktsioneerimise ja kaubavahetuse muutuvates oludes,“ selgitas Asmann.
Raudteede Koostööorganisatsiooni ministrite 41. aastakonverents kestab 4 päeva, 14. juunini. Konverentsi tulemusel kirjutatakse alla protokoll ning OSJD raudteekoridoride arengu tehnilise, ekspluatatsiooni- ja ärivaldkonna koostöömemorandumid.
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.