Jaga lugu:

Kivisild: Probleem on autojuhtide täiendkoolitus

Äripäeva Logistika kuukiri esitas kolm küsimust Eesti transpordiettevõtete juhtidele, kes valiti Rahvusvahelise Maanteetranspordi Liidu (IRU) 70 Euroopa parima juhi hulka. Transring Tartu direktori Jaak Kivisilla sõnul on Eesti veonduses tõsiseim probleem autojuhtide täiendkoolituse tase.

Millega teie arvates teenisite teie/teie firma ära valimise 70 parima transpordifirma juhi ehk Top Road Transport Manager hulka?Olen transpordi alal töötanud alates aastast 1971, rahvusvahelise veoga hakkasin tegelema 1991. Lisaks olen aktiivselt osalenud ERAA tegemistes rahvusvaheliste autovedudega seonduvate probleemide lahendamisel. Põhitöö kõrvalt tegelen ka autojuhtide täiendkoolitusega.

Kas kuue Eesti transpordifirma juhi tunnustamine on hinnang Eesti maanteetranspordi heale tasemele?Arvan, et jah, Eesti rahvusvahelised autovedajad on hinnatud nii välisriikides kui ka IRU poolt. Võrreldes teiste riikidega on Eestis arvatavasti enim rahvusvaheliste vedudega tegelevaid firmasid ning autosid elanike kohta.

Milles näete Eesti veonduse hetkeprobleeme?

Tõsine probleem on autojuhtide täiendkoolitus ja selle tase. Lahenduste leidmiseks on ERAA juurde moodustatud töörühm muudatuste kavandamiseks. Samuti on probleemid CEMT lubade osas, eriti mõjutab see vedusid Venemaale kolmandatest riikidest. Kuigi ELi üheks põhimõtteks on teenuste vaba liikumine, ei ole maanteetranspordi vallas mitmed piirangud veel kadunud.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee