Muuga vabatsooni laiendusega pääsevad edaspidi lihtsamate tolliformaalsustega kolm ettevõtet.
ASi Tallinna Sadam kommertsjuhi Erik Ringmaa sõnul jäävad praeguse seisuga laienenud vabatsooni alale AS Coal Terminal, Katoen Natie ja Transiidikeskuse konteinerterminal. Transiidikeskus asus küll ka varem vabatsoonis, kuid seoses konteinerrongide arvu kasvuga, sh hiljuti käivitunud Mitsubishi Kaluga tehase projekt, võimaldab vabatsooni laiendus rongikoosseise kiiremini ettevalmistada.
Ringmaa sõnul on lisaks veel lepingud sõlmitud kahe ettevõttega, kes rajavad Muuga Tööstusparki väetuiste granuleerimiskompleksi ning lao- ja tootmiskomplkesi. Tulevikus jäävad vabatsooni ka võimalikud uued terminalid Muuga sadama idaosas.
Seotud lood
Tallinna Sadam laiendas vabatsooni Muuga sadama idaossa. Vabatsooni kuuluvad nüüd ka Muuga raudteejaama, Muuga Tööstuspargi ja söeterminali alad.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.