Jaana Pikalev • 12. detsember 2011
Jaga lugu:

USA ei hakka maksma Euroopa Liidu puhta õhuruumi maksu

USA senaator tutvustas seaduseelnõud, millega kaitstakse riigi lennufirmasid Euroopa Liidu kehtestatud õhuruumi maksu eest.

Uus seadus on USA reaktsioon Euroopa Liidu regulatsioonile, mis ütleb, et alates 1. jaanuarist tuleval aastal peavad kõik rahvusvahelise lennufirmad, mis lendava Euroopa õhuruumis, kuuluma Euroopa heitkogustega kauplemise süsteemi, vahendas IFW.

Seadusloome eest vastutav John Thune ütles, et Euroopa Liidu mõte maksustada kõiki Ameerika lennureisijaid ja -firmasid kummutab riigi suveräänsuse. Me keeldume selle maksu tasumisest," ütles Thune.

Uus õigusakt võimaldab USA transpordiministeeriumil võtta kasutusele meetmed, mis tagavad selle, et USA lennufirmad ei saa karistada Euroopa Liidu kehtestatud maksu mitte tasumise eest.

Ekspertide hinnangul tuleks USA lennufirmadel ja reisijatel aastatel 2012-2020 ühtekokku tasuda kõnealust maksu 3,1 miljardi dollari väärtuses.

Mitmed lennufirmad on uue õigusakti heaks kiitnud ning tunnustavad senaator Thune`i, kes seisab vastu Euroopa ebaseaduslikule ja halvale poliitikale.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee