USA senaator tutvustas seaduseelnõud, millega kaitstakse riigi lennufirmasid Euroopa Liidu kehtestatud õhuruumi maksu eest.
Uus seadus on USA reaktsioon Euroopa Liidu regulatsioonile, mis ütleb, et alates 1. jaanuarist tuleval aastal peavad kõik rahvusvahelise lennufirmad, mis lendava Euroopa õhuruumis, kuuluma Euroopa heitkogustega kauplemise süsteemi, vahendas IFW.
Seadusloome eest vastutav John Thune ütles, et Euroopa Liidu mõte maksustada kõiki Ameerika lennureisijaid ja -firmasid kummutab riigi suveräänsuse. Me keeldume selle maksu tasumisest," ütles Thune.
Uus õigusakt võimaldab USA transpordiministeeriumil võtta kasutusele meetmed, mis tagavad selle, et USA lennufirmad ei saa karistada Euroopa Liidu kehtestatud maksu mitte tasumise eest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ekspertide hinnangul tuleks USA lennufirmadel ja reisijatel aastatel 2012-2020 ühtekokku tasuda kõnealust maksu 3,1 miljardi dollari väärtuses.
Mitmed lennufirmad on uue õigusakti heaks kiitnud ning tunnustavad senaator Thune`i, kes seisab vastu Euroopa ebaseaduslikule ja halvale poliitikale.
Seotud lood
USA kongress otsustas, et ei taha osaleda Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteemis (ETS), mis sunnib kõiki lennufirmasid, sealhulgas lennukaubaveoga tegelevaid ettevõtteid, lisamaksu maksma alates tuleva aasta jaanuarist.
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.