Jaana Pikalev • 4 oktoober 2011
Jaga lugu:

Männikul avati uus raudteeülesõidukoht

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) väljastas septembri lõpus kasutusload Harjumaale Männiku külla rajatud uuele raudteeülesõidukohale ja selle automaatsele foorisignalisatsioonile.

Uue raudteeülesõidukoha avamisega esimesest oktoobrist suleti piirkonnas kaasaegsetele ohutusnõuetele mittevastavad  Karjääri ja Männiku raudteeülesõidukohad.

TJA peadirektor Raigo Uukkivi sõnul andsid tõuke uue ülesõidukoha rajamiseks ja liikluskorralduse ümberkorraldamiseks piirkonnas toimunud arvukad raudteeõnnetused. „Suletud ülesõidukohtadel oli maanteeliiklussagedus küllaltki väike, seetõttu peame uue kaasaegse ülesõidukoha valmimist kahe senise asemel suureks edasiminekuks nii ohutust kui liikluskorraldust silmas pidades,“ lisas Raigo Uukkivi.

Raudteeliikluse ümberkorraldustöid Männikul hakati planeerima samaaegselt Männiku- Saku maanteelõigu rekonstrueerimise projekti algatamisega 2009. aastal. Tehnilise Järelevalve Amet kooskõlastas ümberehitustööde projekteerimistingimused, kontrollis ohutust ja kasutusmugavust arvestavalt uue ülesõidu asukoha ning seadmestuse vastavust nõuetele, ning väljastas ehitus- ja kasutusload.

Männiku uue ülesõidukoha rajamine sai teoks TJA, Maanteeameti, Saku Vallavalitsuse ning Edelaraudtee Infrastruktuuri ASi tihedas koostöös.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee