Sirje Rank • 9. september 2011
Jaga lugu:

Reisilaevad võivad rangetes kütusenormides ajapikendust saada

Tallink võib saada ajapikendust karmimate nõuete rakendumisel reisilaevade kütuse väävlisisaldusele, ütles täna Tallinnas Euroopa Parlamendi tarnspordikomisjoni liige Vilja Savisaar-Toomast, kelle ülesanne oli koostada selles osas transpordikomisjoni arvamus.

„See on ka Eesti jaoks väga oluline,“ ütles Savisaar-Toomast, kes on pidanud sel teemal Euroopa Komisjoniga mitmeid läbirääkimisi.

„Praeguses esialgses komisjoni poolt tulnud materjalis on sisse kirjutatud ettepanek, mis peaks sobima ka Tallinkile. Et väga ranged normid, mida tahetakse kehtestada Läänemerel ja ka Põhjamerel ja La Manche'i väinas, mis on Rahvusvahelise Merendusorganisatsiooni poolt kuulutatud eriliseks kaitsealaks, et samad nõuded kehtestataks ka reisilaevadele, mis Läänemerel liiguvad. Õnneks saime selle viis aastat edasi lükata,“ ütles Savisaar-Toomast. „Õigemini praegu komisjoni ettepanekus on see viieaastane edasilükkamise tähtaeg,“ täpsustas ta.

„Arvan, et selle ajaga suudavad ka meie oma laevandus ja reisilaevad kohanduda ja leida teisi võimalusi, et ei peaks kasutama seda kõige kallimat laevakütust,“ ütles Savisaar-Toomast, mööndes, et tegemist on n.ö kahe otsaga asjaga. „Tahame et meie Läänemeri oleks puhas, aga me ei saa ka survestada ettevõtjaid. Selle tõttu arvan, et mingi mõistlikum aeg on selles suhtes oluline.“

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee