Jaana Pikalev • 31. august 2011
Jaga lugu:

Lennujaam ja Sadam kingisid väljendi "pööring" autorile nädalase laevakruiisi

Tallinna Lennujaama ja Tallinna Sadama poolt korraldatud konkursi inglisekeelsele terminile „turnaround“ eestikeelse vaste leidmiseks võitis väljend "pööring". Sõna väljapakkuja Lauri Kreen sai väljendi väljapakkumise eest kingituseks nädalase kruiisi 

 Väljend „turnaround“ ehk „pööring“ tähendab laevakruiiside mõistes reisijate vahetamise protseduuri, kus sama sihtkoht/sadam on nii kruiisi algus- kui ka lõpp-punktiks. Konkursile laekus üle 300 ettepaneku. Sõnausele saadetud sõnu hindasid ja eestikeelse väljendi valisid välja  Tallinna Lennujaama, Tallinna Sadama ja Eesti Keele Instituudi esindajad.

Võidusõna „pööring“ pakkus välja kolm inimest, mistõttu võitja valiti välja loosimise teel.  Peaauhinna – nädalase laevareisi ristluslaeval Happy Cruises- võitis Lauri Kreen. Ülle Oras ja Marje Boujendar said auhinnaks võimaluse kasutada järgmisel lennureisil Tallinna Lennujaama VIP-teenust.

Lisaks peavõidule jagati  välja erinevaid auhindasid sõnade „lennulaev ja laevalend“ ning „reisipööre“ sõnade pakkujatele.

 

Foto: Tallinna Lennujaam
Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee