Rivo Sarapik • 15 juuli 2011

Maavalitsus: kahjum odavpakkumisest ei õigusta hinna tõstmist

"Kui esitad riigihankel madalama pakkumise ja see toob sulle kahjumit, siis see pole aluseks hinnatõusule," kommenteeris Saare maavanema kohusetäitja Jaan Leivategija Estonian Airi soovi saada Tallinn-Kuressaare liinil lisaraha või muuta lennuplaani.

Saare maavanema kohusetäitja Jaan Leivategija ütles Meie Maale, et Estonian Airiga liini teenindamise ühegi lepingupunkti üle ei vaielda. “Võrreldes 2008. aastaga, kui hanke välja kuulutasime ja pakkumised tehti, on küll kütuse hinnad maailmaturul tõusnud, kuid kütuse osakaal liini teenindamisel pole ju kuigi suur. See ei saa kõigutada toetuse kasvu kahekordseks," lisas Leivategija.

Lepingus on tema sõnul punkt, kus hindade tõusu korral võib teine lepingupool esitada taotluse kas piletihinna tõstmiseks või toetuse suurendamiseks, et katta tekkinud vahe, võrreldes pakkumise hinna ja hetke olukorraga, kuid taotlused peavad olema kontrollitavad.

Estonian Air (EA) ähvardab Tallinna-Kuressaare liinilepingu ennetähtaegselt üles ütelda, kui Saare maavalitsusega kas dotatsiooni suurendamises või lennuplaani muutmises kokkuleppele ei jõuta.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistika.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150