Maersk Eesti säilitas turuosa ja pööras müügitulu jälle kasvule

2010. aastal kasvas Maersk Eesti müügitulu ligikaudu 14% ning see ulatus 8,2 miljoni kroonini, ettevõtte lõpetas aga majandusaasta ligikaudu 0,7 miljoni kroonise kahjumiga.

Laevaliinide Maersk Line ja Safmarine esindaja Eestis keskendus 2010.aastal kahe varasemal aastal  veosteturgu tabanud kriisi järgse olukorra parandamisele, kirjutab ettevõtte oma majandusaruandes.

Kui kogu turul valitses pea kahekordne impordi osakaal ekspodimahtude üle, siis Maersk Eesti AS oli selles suhtes oluliselt paremini balanseeritud. Vaatamata jõudsalt kasvanud impordimahule toetas tugev eksport konteinermahtude sisse- ja väljavoolu stabiilsust ning import ületas eksporti 24%-ga. Balanseeritud kaubavoogude tulemus on äärmiselt oluline ettevõtte rentaabluse perspektiivist, kuna aitab vältida liigseid kulutusi mis tulenevad disproportsionaalse kaubavoo tasakaalustamisest või täpsemalt öeldes tühjade konteinerite evakueerimisest.

Kogu aasta lõikes oli kaubamahtude kogumaht stabiilne, suuremate tõusude ja mõõnadeta. Maersk Eesti AS suutis täita 2010. aastaks seatud

müügieelarve ning hoida konteinervedude turul Eestis ja Eestit läbival transiidisuunal oma turuosa.

2010.aasta vältel korraldati regulaarselt vähempakkumisi Maersk Eesti AS-le allhanget teostavate maismaa ja veepealse transpordi pakkujate

seas, tänu millele suudeti hoida kulud konkurentsivõimelisel tasemel ning leida uusi koostööpartnereid mõlemas valdkonnas – nii autovedajateseas kui ka liinil Tallinn-Bremerhaven-Tallinn, kus põhivedajat sai vahetatud kolmel korral ning nüüdseks oluliseks allhankijaks sel liinil onsaanud taas Unifeeder.

2010.aastal kasvas Maersk Eesti AS töötajate arv 10-lt 12-le ning hõlmas muutusi nii müügi-, operatiiv- kui ka klienditeeninduse osakonnas.

Maersk Eesi kuulub 100% Taani firmale Maersk A/S, ettevõtte tegemisi juhib ja vastutab eestis juhatuse esimees Margus Indus.

Allikas: ASi Maersk Eesti aruanded  Foto: Logistikauudised.ee
Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150