Soome laevaehituse allhankijate pilgud on Brasiilial, kus on alustatud üle 200 miljardi dollari suuruste investeeringutega naftatööstuse laiendamisse.
Brasiilia rajab kümne aastaga 40 naftapuurimisalust, lisaks vajatakse tuhandeid abialuseid ja tankereid. Augustis saabub Soome suur Brasiilia tööstuse delegatsioon, siis on võimalik ühistööd kokku leppida.
Raisio firma Deltamarin on Brasiilis tegutsenud juba kolm aastat, 90 protsenti ettevõtte käibest tuleb juba välismaalt. Deltamarini kõrval on tellimusi saanud veel kümmekond Soome firmat.
„Brasiillased hindavad soomlaste oskusi ja firmakultuuri. Lihtsaim viis riigis kanda kinnitada on teha brasiillastega ühisettevõte,“ soovitas ELY-keskuse osakonnajuht Esa Lindqvist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Soomes oli tippaastatel laevaehitusse kaasatud 40 suuremat allhankefirmat, lisaks sadu väiksemaid tegijaid. Kuigi seda ala on tabanud surutise ajal sundpuhkused, koondamised ja pankrotidki, on kolm neljandikku suurematest allhankijatest endale muud tööd leidnud.
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.