Jaga lugu:

Transpordivõimsuse puudus pärsib autotööstuse kasvu

Euroopa sõidukite logistika sektor peab investeerima 3-5 miljardit eurot, et taastada veovõimsus, mis takistab auotööstuse laiemat taastumist, rääkis Eurooa Sõidukite Logistika Assotsiatsiooni president Constantino Baldissara.

Esinedes ühingu aastakoosolekul Varssavis, ütles Baldissara, et nõudlus uute sõidukite järele kasvab kõikidel Euroopa peamistel turgudel ja see toob kaasa suurema nõudluse autotööstuste logistikateenuste osas, vahendas Logistics Manager. "Tulevikku vaadates tähendab see meie sektorile paremaid aegu," ütles ta.

Siiski on paraku takistuseks praegu sõidukite logistikateenuste osutajate võimsuste langus, mis vähenes majanduskriisi valguses ca 20%, lisaks survestas veovõimsuste vähendamist ka kulude kiire kasv, mis sõi ära enamike ettevõtete marginaalid ja kasumid, mainis ühingu juht.

Baltissara rõhutas, et täna vajab võimsuste taastamine investeeringuid suurusjärgus 3-5 miljardit eurot. Tema sõnul ei ole välistatud oht, et ilma investeeringuteta võib autotööstuse kiiremat taastumist pärssida justnimelt transpordivõimaluste puudumine.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee