Jaga lugu:

Riik putitab lennujaama investorile ahvatlevamaks

Valitsus kinnitas täna Tallinna Lennujaama aktsiakapitali suurendamise mitterahalise sissemaksega seitsme kinnistu näol. Lennujaam vajab ruumi laienemiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ettepanekul teeb riik Tallinna Lennujaama aktsiakapitali 1,4 mln eurose mitterahalise sissemaksega seitsme kinnistu näol kogupinnaga 40 hektarit.

Aktsiakapitali suurendamisega paraneb omakapitali struktuur, mis teeb lennujaama ministeeriumi teatel investoritele atraktiivsemaks teha. Maatükid on osa maa-alast, millele planeeritakse Tallinna lennujaama lennuliiklusala laiendust.

"Need on peamiselt lennujaama taha jäävad maa-alad, kus täna asuvad suvilad. See samm on vajalik, et lennujaam saaks täita oma strateegilisi arengueesmärke ehk lennureisijate ja lennukauba teenindamiseks vajalike laienduste - infrastruktuur ja toetavate teenuste - rajamisega," selgitas minister Logistikauudised.ee-le.

"Minu jaoks on see meelepärane otsus, et Tallinna Lennujaam hakkab laienema aladele, kus on täna need niinimetatud datšad. Kui Tallinna saabud ja näed õhus seda suurepärast suvilarajooni, on kurb küll. Õige pea see rajoon kaob sealt," selgitas peaminister Andrus Ansip.

Tallinna Lennujaama arengukava näeb ministri sõnul ette 20 aasta jooksul reisijate arvu kasvu 6,5 mln reisijani aastas. "See on tänases asukohas võimalik maksimum. Kas me reaalselt selle numbrini jõuame, kes seda teab," täpsustas Parts. Järgmise viie aasta jooksul peaks lennujamaa reisijate arv kasvama 3,3 mln reisijani ehk enam kui kahekordsele mullusele tasemele.

Lisaks võimaldavad maa-alad arendada muid lennunduse ja lennujaamaga seotud ärisid. „Meil on mitmeid huvitavaid projekte portfellis, lennujaam on atraktiivne nii investeeringute ja töökohtade meelitamiseks, aga neist on täna veel vara rääkida, kuid ka see on ajend maa-ala laiendamiseks," lisas Parts.

Mullu 1,4 mln reisijat teenindanud õhuvärav sihib sel aastal tulemuseks 1,8 mln reisijat ehk 2008. aasta tipptaset. Esimesel neljal kuul kasvas reisijate arv 35% võrra.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee