Rivo Sarapik • 24 jaanuar 2011
Jaga lugu:

Linnade liit: kohalike teede puhastuseks napib juba miljoneid

Kohalike teede ja linnatänavate lumekoristuseks vajalikust rahast jääb Eesti Linnade Liidu andmeil puudu 5,8 miljonit eurot ehk 90 miljonit krooni. Puudu jääb ka suviseks teehoolduseks vajalikest remondimahtudest.

Eesti Linnade Liidu juhatus otsustas pöörduda Riigikogu poole, et seadusega lahendada kohalike teede ja linnatänavate rahastamise küsimus. Senine kütuseaktsiisist omavalitsustele arvestatav viis protsenti ehk 12,6 miljonit eurot ei kata isegi talihoolde tegelikke kulusid.

Valitsus eraldas ülemöödunud nädalal kohalikele omavalitsustele 12,6 mln eurot teehooldeks, mida saab kasutada ka praeguse lume tõrjeks. "Nendes kohalikes omavalitsustes, kus 13. jaanuariks on kogu selle aasta teehoolduseks ettenähtud raha juba ära kulutatud, seal tuleb siis rahanduse planeerijaid vahetada. Sest see ei ole võimalik. See ei ole kuidagi võimalik poole kuuga kulutada terve aasta raha ära," kommenteeris peaminister Andrus Ansip 12,6 mln krooni eraldamisel Valitsuse pressikonverentsil ülemöödunud nädalal. 

Maaomavalitsuste Liidu poolt vallati koondatud lumetõrje kulude andmed on edastatud nii Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile, Rahandusministeeriumile kui ka Siseministeeriumile. Probleemidele oodatakse konstruktiivset lahendust.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee