Autotootja Chevrolet poolt 11 Euroopa riigis läbi viidud sõidukite hooldamise harjumuste uuring näitab, et võrreldes Läti ja Leedu juhtidega peavad eestlased end eeskujulikeks autoomanikeks.
Käesoleva aasta novembris toimunud küsitluse põhjal arvab 300 küsitletud eestlasest 40%, et nad teevad auto eest hoolitsemisel parima võimalikust. Sama suur hulk Läti ja Leedu juhte on tagasihoidlikumad – 37% lätlastest ja 41% leedulastest hindasid ennast „keskpäraseks“.
Enamik kolme riigi autojuhte vahetab suverehvid talverehvide vastu juba hilissügisel. Samas võib märkida, et nii Leedu (78%) kui ka Läti (58%) autojuhid olid selles vallas innukamad kui Eesti autojuhid (52%). Teine märkimisväärne osa eestlastest (45%) väitis, et ootavad rehvivahetusega esimese lumeni.
Naisjuhtide lõikes on eestlased oma lõunanaabritest sookaaslastega võrreldes altimad ise auto tehnilist seisukorda kontrollima. Ligikaudu veerand eesti naistest (22%) vaatavad sageli kapoti alla, samas kui 44% loeb piisavaks kord aastas autoga hoolduses käimist. Lätis ja Leedus vaatavad sõiduki kapoti alla vastavalt 7% ja 11% naisterahvastest.
Samuti selgus uuringust, et Eesti juhtidest 34% pesevad oma autot korra kahe nädala jooksul ja 32% korra kuus. Läti autojuhid teevad seda tunduvalt harvemini, pool vastanutest tunnistas, et pesevad autot korra kuus. Leedu juhid pööravad auto pesemisele veidi enam tähelepanu, pestes seda korra nädalas (11%) või korra kahe nädala jooksul (26%).
Ligi pool Eesti naistest tunnistas, et eelistavad suuri pereautosid, kus on palju ruumi. Lätis ja Leedus märkisid pooled küsitletud naised oma lemmikuks väikse armsa linnaauto. Küsitluse tulemused lükkasid ümber levinud arvamuse, et mehed eelistavad kiireid sportautosid. Siinse regiooni mehed hindavad hoopis pereautode mugavusi ning maasturite vastupidavust – Eestis vastavalt 48% ja 24%, Lätis 31% ja 27%, Leedus 46% ja 15%.
Chevrolet küsitlejad Eestis, Lätis ja Leedus intervjueerisid kokku 900 autojuhti. Kokku osales Chevrolet uuringus 4700 juhti 11 Euroopa riigist (Eesti, Läti, Leedu, Ungari, Rumeenia, Bulgaaria, Tšehhi, Slovakkia, Sloveenia, Serbia ja Horvaatia).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.