Maksuhalduri kontrolliosakonna juhi Egon Veermäe sõnul tuuakse Lätist Eestise suurtes kogustes metalli ja kütust. Äri käib varifirmade kaudu.
Maksu- ja Tolliamet tuvastas I poolaasta kontrollidega, et deklareerimata ja tasumata jäeti makse kokku 566 miljoni krooni ulatuses.
”Vanametalli ja kütuse sektoris läbi viidud kontrollimistes on ilmnenud, et üsna suurtes kogustes tuuakse Eestisse kaupa Lätist. Niisuguste tehingute puhul on tavapärane, et Läti äriühingu ja Eestis asuva lõppkokkuostja vaheline müük vormistatakse läbi Eestis registreeritud varifirma eesmärgiga jätta riigimaksud maksmata," kommenteeris Veermäe kontrollide tulemusi.
Veermäe sõnul on maksuhalduri jaoks selle aasta prioriteetsed kontrollimise valdkonnad kütuse-, ehitus-, vanametalli- ja metsandussektor.
73% rikkumiste hulgast moodustavad käibemaksualased rikkumised ja käibemaksupettused. Suurim probleem on ettevõtjate seas endiselt fiktiivsete arvete kasutamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
See, mis toimub meie kütuseturul, ei ole normaalne, kirjutab maksuhalduri kontrolliosakonna juht Egon Veermäe portaalis raamatupidaja.ee.
Poole aastaga jäi kütusesektorist laekumata 360 mln krooni, mis ületab juba terve eelmise aasta tulemust. Maksuhalduri andmeil mitmekordistus kuue kuuga varifirmade arv.
Maksuhalduri kontrolliosakonna juhi Egon Veermäe sõnul jõuab Lätist Eestisse skeemitatud vanametall pea kõigi turuosalisteni.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.