Kasutatud haagiste müügiturgu kujundasid pangad, kelle tõttu on praegu tekkinud müügiturule auk.
Veel eelmise aasta lõpus oli kasutatud haagiste valik suur. Pankade liisingfirmade poolt oli turul väga soodsate hindadega müügil veo- ja rendifirmadelt tagasivõetud haagiseid. Vahepeal on aga suur hulk varast õnnestunud Eestist müüa Ida-Euroopasse ning kasutatud haagiste valik on Eestis kokku kuivanud. „Viimased jäägid on veel,” ütleb pankade tagasivõetud vara müünud Scanbalt Trailer juhataja Martin Tupits.
Kui varem toodi kasutatuid haagiseid Eestisse müügiks Euroopast, siis vahepealne pankade odavmüük muutis selle äri mõttetuks. Hind ei olnud konkurentsivõimeline. Nii ongi pankade vara lõppedes tekkinud turule vaakum, kus kaubamahtude kiire kasvu ajal ei ole Eestist osta kasutatuid haagiseid. Uusi haagiseid pelgavad väiksemad ekspedeerijad aga liiga kalliks. Uue hind on niipalju suurem, ütleb Bestway Grupi juhatuse liige Raido Nikororov, mistõttu ei tasu uut haagist osta. Tema kinnitusel on juba paar aastat vana haagise hind uuest poole odavam.
Seotud lood
Swedbank müüs SIXT autorendi frantsiisi terves Baltikumis maha, ilmneb Swedbanki teatest
Mõni suurem haagiste rentija lõpetas möödunud aastal tegevuse. See on üks põhjus, mis lubas tänavu Baltic Trailer Rentalil haagiste rendihindu taas 20% võrra kergitada.
Probleemiderikas Balti turg on Swedbankist teinud autokaupleja, mis püüab lahti saada 2000 sõidukist, veoautodest ja elamispindadest. Pank loodab need maha müüa kahe aasta jooksul.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.