• 18.05.10, 11:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Biodiesel Paldiski tahab pankrotti

Turul hätta jäänud Biodiesel Paldiski esitas Pärnu maakohtule palve pankroti väljakuulutamiseks, kuna firma saneerimine ebaõnnestus.
 AS Biodiesel Paldiski juhatus esitas Pärnu maakohtule avalduse ettevõtte pankroti välja kuulutamiseks, kuna muutunud turukonjunktuur ei võimalda  enam edasi tegutseda ega täita eelmise aasta septembris kinnitatud saneerimisplaani.
 Biodiesel Paldiski juhatuse liikme Aigar Ojaotsa sõnul on rahvusvaheline biodiisli turg viimase kuue kuu jooksul teinud läbi olulisi muutusi – pakkumine ületab selgelt nõudmist ning Euroopa riikide mahutiparkidesse on kuhjunud ülisuur, ligikaudu 50% võrra piirkonna aastast vajadust ületav biodiislivaru, mis tekitab surve jätkuvaks hinnalanguseks.
“Neis oludes ei suutnud Biodiesel Paldiski enam täita saneerimiskava ning kuna ebaõnnestus ka võlausaldajate konsensuse saavutamine kava ümberkujundamiseks, tuli juhatusel esitada pankrotiavaldus,” kommenteeris juhatuse liige Erich Teigamägi. Ettevõtte kohustused on pankrotiavalduse esitamise seisuga 387 miljonit krooni ning varade bilansiline väärtus 380 miljonit krooni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

 AS Biodiesel Paldiski  müügitulu oli 2009. aastal 667 miljonit krooni ja 2008. aastal 734 miljonit krooni, kusjuures üle 90% sellest andis eksport. 2009. aasta kevadel esmakordselt raskustesse sattunud ettevõtte saneerimiskava kinnitas kohus 4. septembril 2009.
2008. aastal tootmist alustanud AS Biodiesel Paldiski biodiislitehas asub Paldiski Lõunasadama territooriumil. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.25, 14:15
Millised on laonduse trendid täna ja tulevikus?
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele