Autor: Siim Sultson • 11. mai 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Liiklusavariides püstitati rekord

Selle aasta I kvartalis tehti viimase viie aasta taustal rekordiliselt palju avariisid, eelmist aastat ületati poolega, teatab Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF). 

Võrreldes eelmise aasta I kvartliga tehti selle aasta I kvartlis 50% enam avariisid.

Keeruliste talveolude tõttu oli liikluskindlustuse 1. kvartali 2010 kahjude arv viimase viie aasta suurim. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oli õnnetusi poole rohkem.

LKF-i andmetel registreeriti ligi 9800 liiklusõnnetust, mis ületas eelmise aasta numbrit 50%. Eriline ilmastik aga leevendas õnnetuste tagajärgi: kvartali juhtumite hüvitiste summa kasv oli 29%. Veel eelmise aasta hea kahjuajaloo mõjul langes keskmine päevamakse 12%.

Keskmine kindlustushüvitis vähenes aastaga 14% ehk 21 074 kroonini. 1. kvartalis kindlustati esmakordselt 5 985 sõidukit, mis on 7,3% vähem eelmise aasta sama perioodi väärtusest. Samuti vähenes ca 3% pidevalt kindlustatud sõidukite arv.

LKFi juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa sõnul oli möödunud kvartal liikluskindlustuses erakordne. "Näiteks oli veebruari liiklusõnnetuste arv 90% suurem eelmise aasta veebruariga võrreldes. Seltside tehniline kahjum oli kvartalis kokku 40 miljonit krooni," ütles Niinemaa.

LKFi kahjuennetuse valdkonna juhi Erik Ernitsa andmetel on liiklusõnnetuste põhjuste sisemise jaotuse suurimaks muutuseks teeandmiskohustuse eiramisega kaasnenud õnnetuste suur kasv. "Tõenäoliseks põhjuseks olid siin lumeoludest põhjustatud kitsamad sõiduread ja piiratud nähtavusest põhjustatud peateele ettesõit," lausus Ernits.

Alates veebruarist alustasid kaheksa Eestis tegutsevat kindlustusseltsi LKFi kahjude käsitlemist. Muutus lihtsustab kindlustamata või tundmatute sõidukitega põhjustatud liiklusõnnetuste kannatanutel menetluse alustamist neile tekitatud kahju korvamiseks.

LKF on seaduse nõudel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamiseks ülesandeks on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ning hallata liikluskindlustuse registrit. Garantiifond hüvitab kindlustamata või tundmatuks jäänud sõidukite poolt põhjustatud kahjud. Samuti kogutakse vahendeid olukordadeks, kui kindlustusandja ei ole võimeline kannatanute nõudeid rahuldama maksejõuetuse tõttu.

LKF on lüli liikluskindlustuse rahvusvahelises võrgustikus, täites nii Euroopa Liidu nõuetest tulenevat teabekeskuse ja kompensatsiooniorgani rolli kui ka rahvusliku büroo rolli Rohelise Kaardi süsteemis. LKF toetab kindlustuse vaidluskomisjoni tegevust ning arendab kahjuennetustegevust.

 

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077