Autor: Siim Sultson • 11. jaanuar 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Lennujuhi tasuv amet kutsub

Alates tänasest saab kandideerida priskepalgalise lennujuhi erialaõppesse, teatab Lennuliiklusteeninduse AS.

 

 

Kandideerimiseks tuleb edastada oma elulookirjeldus ja motivatsioonikiri. Aega on 7. veebruarini.

„Lennujuhi igapäevatööks on ohutu ja efektiivse lennuliikluse korraldamine ja juhtimine riigi õhuruumis. Koostööd tuleb teha teiste lennujuhtidega, naabermaade lennujuhtimisüksustega kui ka pilootidega,“ ütles Lennuliiklusteeninduse AS lennujuhtimisosakonna juhataja Üllar Salumäe. „Lennujuhi töövahenditeks on kõrgtasemeline tehnika, kuid peaasjalikult just enda mõtlemine, mis ei lase kunagi tööl rutiinseks muutuda,“ selgitas Salumäe..

 Lennujuhi erialale on oodatud kandideerima 19-30 aasta vanused, vähemalt keskharidust omavad ning väga hea eesti- ja inglise keele oskusega noored. Lennujuhi amet eeldab head stressitaluvust, kontsentreerumisvõimet ja valmisolekut meeskonnatööks. Antud ametiala spetsiifikast lähtuvalt tuleb kasuks loogilise mõtlemise oskus ja hea ruumiline taju. „Kuna tegemist on äärmiselt vastutusrikka ja täpsust nõudva erialaga, pakume omalt poolt lennujuhtidele võimalust edukaks karjääriks, pandlikku töögraafikut, pikemat puhkust ja motiveerivat palka,“ lisas Salumäe. Lisainformatsiooni eriala, kandideerimistingimuste ja õpingute kohta leiab aadressilt www.lennujuht.ee

 2010. aasta lennujuhtide kutseõppekursus algab aprillis. Väljaõpe toimub kaheksa kuu jooksul Eesti Lennuakadeemias. Koolitus koosneb kahest etapist: algõppest ning piirkondliku radarlennujuhtimise pädevuskoolitusest. Koolitusele järgneb kuuekuuline praktiline üksusekoolitus Tallinnas Lennuliiklusteeninduse AS-is. Pärast edukalt läbitud õpi- ja praktikaaega, saavad lõpetanud lennujuhiloa, mis lubab alustada oma karjääri lennujuhina. Lennuliiklusteeninduse AS on 100% Eesti Vabariigile kuuluv äriühing, mille peamine tegevusala on lennuliikluse juhtimine ja korraldamine Eesti õhuruumis.

Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077