Veeteede ameti möödunud nädalal tehtud Rohuküla-Heltermaa laevatee mõõdistamise tulemused näitasid Rukki kanalis settepinnaste liikumisest tingitud kohatist veesügavust 4,8 m kanali keskel ja 4,7 m ühes kohas kanali servas.
Kanali keskel on mahuliselt tegemist ~10 m³ pinnasega, mis on liikumises kuni 10-sentimeetrise kihina ~5x300 m suurusel alal, teatas amet. Kanali lõunaservas paiknev setete kuhjumine on veelgi väiksemas mahus.
Pärast 2001. aastal toimunud süvendustöid Rohuküla-Heltermaa laevateel paiknevas Rukki kanalis viiakse seal igal aastal läbi kontrollmõõdistamist, mis on näidanud sügavuste stabiilsust ja vaid vähest settepinnase kuhjumist. Veetaseme 50-60-sentimeetrise kõikumisega võrreldes on settepinnaste liikumisest tekitatud sügavuste umbkaudu 10-sentimeetrised kõikumised olnud ebaolulised. Täpsustatud veesügavused kanalis tagavad normaalse veetaseme korral võimaluse kanalil sõita kuni 4,0 m süvisega laevadel.
Veeteede amet teavitas mõõdistustulemustest AS Saaremaa Laevakompaniid ja lootse. Reedel kohtuvad veeteede ameti ja AS Saaremaa Laevakompanii esindajad, et vaadata üle mõõdistustulemused.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Väinamere Liinid OÜ hoiatab reisijaid, et veetaseme edasisel langemisel võib parvlaevaliiklus Rohuküla-Heltermaa liinil olla kolmapäeva õhtust neljapäeva õhtuni häiritud või koguni katkeda.
Saaremaa Laevakompanii AS tütarettevõte OÜ Väinamere Liinid on avaldanud seisukoha, et kuna Rohuküla-Heltermaa liinil ei ole tagatud vee sügavus 5 meetrit, võib lähiajal katkeda parvlaevahendus Hiiumaaga, samas veeteede ameti iga-aastased mõõdistused piirkonnas on kinnitanud 5-meetrist deklareeritud sügavust.
Laevaliiklus Rohuküla-Heltermaa liinil on häiritud, kuna veetase on languses ja läheneb 55 sentimeetrile alla nulltaseme.
OÜ Väinamere Liinid teatel teenindati Väinamere reisijaliiklust maipühadel väga madalast veetasemest hoolimata sujuvalt, neljapäeval ja reedel saabusid mandrilt Saaremaale 8300 reisijat ja 2860 sõidukit ning Hiiumaale 3200 reisijat ja 900 sõidukit.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.