Tallinna merekomisjoni koosolekul arutati Linnahalli ja Patarei sadama vahelisele alale väikelaevasadama ehk Tallinna Linnasadama rajamise perspektiivikust.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul puudub pealinnal korralik ja vilka liiklusega väikelaevasadam, mis on enesestmõistetav teiste Põhja- ja Lääne-Euroopa merilinnade juures, teatas Raepress. "Teiste Balti riikide merelinnades sellise kaliibriga väikelaevasadam puudub, nii et selle rajamine Tallinnasse looks meile kindla konkurentsieelise," selgitas Mutli. "Linnasadamal oleks umbes 1200 sildumiskohta, mis tooks linna aastas ca 150 000 turisti juurde. Väga oluline asja juures on see, et nimetatud väikelaevasadam tõstaks Tallinna maailma purjetamise kaardile."
Mutli sõnul ei varja linnavalitsus soovi maailma purjetamise koorekiht tänu väikelaevasadamatele Tallinnasse meelitada. "Oluline on meeles pidada, et jahiga Tallinnasse saabuv mereturist kulutab keskmiselt enam, sest tegemist on jõukamate inimestega, mis tähendab ka suuremaid tulusid linnamajandusele. Linnasadama lähikonda on planeeritud rannapromenaad ja uus Raehoone. Samuti on plaanis Linnahalli renoveerimine. Linnasadam oleks nendele projektidele ideaalseks täienduseks, nii et piirkond saaks täiesti uue hingamise."
Räägiti ka meretakso teenusest seoses kavandatava Linnasadamaga. "Väikelaevasadam sobiks suurepäraselt meie eesmärgiga avada linn merele. Linnasadamas leiaks kauaoodatud meretakso oma koha. Ehituslikud eeldused sellise sadama rajamiseks on väga head," lausus Mutli. "Tallinna väikelaevasadam elavdaks nii sise- kui ka välismereturismi. Kindlasti muutuks Tallinna laht märksa aktiivsema mereliiklusega kohaks kui ta on seda praegu."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Merekomisjon teeb vastava ettepaneku linnavalitsusele.
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.