Rahvusvaheliste uuringute andmetel on juhi
unisus ja roolis magamajäämine kolmandiku raskete liiklusõnnetuste
põhjustajaks.
Eesti Unemeditsiini Seltsi president Mae Pindmaa ütles intervjuus ETV hommikusaatele "Terevisioon", et kokkupõrke toimumiseks piisab vaid 2-3 sekundi pikkusest mikrounest, vahendas ERR.
"Unine juht on roolis palju ohtlikum kui väikese promilliga juht, sest alkoholijoobes inimesel on reaktsioon lihtsalt aeglustunud aga unise juhi reaktsioon on ebaadekvaatne ja sellest piisab, et kokkupõrge juba toimuks."
Pindmaa sõnul tekib unisus roolis enamasti üleväsimusest või unehäiretest. Üks unisuse põhjus võib olla ka uneaegne hingamishäire ehk norskamine. "Kui muidu peaks organism öösel olema säästurežiimil, et jõuvarusid taastada, siis norskaja organismis toimub üks keemiatehas ja aju ei saa läbida erinevaid unefaase."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.