Bussijuhid ja reisijad nimetavad Tartu
plekist bussijaama kanakuudiks, kiruvad selle liikluskorraldust maapõhja ja
imestavad, et keegi pole sealses saginas veel rataste alla jäänud, linnaisade
arvates aga on bussijaama uus korraldus suurepärane.
"Tartu bussijaamal ei ole mingit tulevikku. Isegi kui seal kõik teeremondid ja ehitused tehtud saavad, pole bussidele ja inimestele enam ruumi. Ei ole seal korras midagi, lihtsalt linnaisade üks omaaegne rumal otsus, millele praegu on mõistlikku lahendust raske leida. Pigem, lahendust ei olegi," arvab MK Autobussi juhataja ja väikestviisi ka bussijuht Madis Kägo, kirjutas SL Õhtuleht.
Kas bussijaama liiklusohtlikule saginale on lahendust? Kägo arvates mitte: "Ainuke lahendus on piirata Soola tänaval muu transpordi liiklust. Ei ole normaalne, et sisuliselt bussijaama territooriumil sõidavad ringi autod. Arvan aga, et ainus lahendus on bussijaam kuskile mujale üle viia."
Tartu linnapea Urmas Kruuse leiab, et iga otsus on teatud mõttes poliitiline, kuid vana bussijaama territooriumi Emajõe ärikeskusega täisehitamine oli omaaegne linna ja inimeste ühine otsus ja poliitikaga polnud sel mingit pistmist. "Kui meenutan vana Tartu bussijaama, või mõtlen Tallinna bussijaamale, siis ei haletse seda taga,"ütles Kruuse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.