Äsja alanud õppeaasta viis Lääne-Virumaal
asuva Porkuni kooli õpilased taas probleemi ette - kooliõuest läbi kihutavad
autod kujutavad kurttummadele lastele tõsist ohtu.
Leidub küllalt sõidukijuhte, kes ei vaevu künkal asuva kauni mõisahoone ja paemuuseumi juurde jalgsi minema või soovivad kooliõuelt otseteed läbi kihutades jõuda Porkuni ujumiskohtadesse, mõned noored juhid tiirutavad seal niisama edasi-tagasi, kirjutas Virumaa Teataja.
Nõnda nad eiravad liiklusmärke ja seavad kitsastel teedel sõites ohtu seal õppivate vaegusega laste elu.
Porkuni koolis õpivad aga nii kuulmis-, nägemis- kui ka liikumispuudega õpilased. Porkuni kooli kasvatajal Ellen Sepal on rääkida mitu juhtumit, kui hooletud sõidukijuhid tekitasid kohutavaid olukordi.
"See koolilaps on intellektipuudega kõnetu autist. Olin lasknud tal korraks käest lahti, sest ei osanud kooli territooriumil karta kiirust ületavat autot. Korraga kuulsin eemalt automürinat ja nägin, et keelumärgist hoolimata kihutab auto meie suunas kooli territooriumile. Sekundi murdosa jooksul haarasin lapsest ja hüppasin koos temaga teepervele. Avariisse sattumast lahutasid meid sentimeetrid," meenutas Ellen Sepp olukorda, kus ta pidi koos koolilapsega jääma auto alla.
Seotud lood
Auto soetamisel või liisimisel on lihtne takerduda ühte numbrisse – ostuhinda. Ent tegelik kulu ei piirdu kaugeltki sellega, mida näed esmasel arvel. Kütus, hooldused, kindlustus, rehvid, väärtuse langus, maksud ja järelturu atraktiivsus loovad kogumõju, mis avaldab ettevõtte rahavoole märkimisväärset mõju. Just seetõttu on oluline hinnata sõiduki omamise kogukulu ehk „Full Cost of Ownership“ (FCO)– tervikpilti, mis kajastab kogu elutsükli kulusid.