WHO ehk Maailma tervishoiuorganisatsiooni
uuringust selgus, et tuhanded inimesed üle maailma surevad noorelt
südamehaigusesse, mida põhjustab pideva lärmi käes elamine.
WHO uuring sedastas, et südamereuma põhjutas üksnes Suurbritannias 2006. aastal 101 000 surma, millest 3030 haigusjuhtu olid põhjustatud pidevast lärmist, sinna hulka arvatud ka liiklus, vahendas EPL Online.
WHO uuringutulemused näitavad, et südameveresoonkonna haiguste tekkimiseks piisab juba 50 detsibelli valjusest pidevmürast – nii vali on näiteks kerge liiklusmüra. Unehäireid tekitab juba pidev 42-detsibelline müra ja lihtsalt ärritumist põhjustab 35-detsibelline müra, mis vastab umbes inimese sosina valjusele.
WHO töörühm hakkas lärmi tervisemõjusid uurima 2003. aastal. Uuringust selgus, et lisaks südamehaiguste mõjutamisele tekitab lärm 15 protsendile eurooplastest ärevushäireid ja 2% eurooplastele tõsiseid unehäireid. Pidev liiklusmüra aga põhjustab 3% kogu Euroopa tinnituse-juhtumitest ehk kõrvakohinast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.