Väga raske on hinnata Eesti sidemetega ettevõtete likvideerimiste hulka Venemaal, kuid enamik neist on jätkanud seal äritegevust, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Delovõje Vedomosti peatoimetaja Polina Volkova.
Enamik Eesti ettevõtetest on jätkanud Venemaal äritegevust.
Foto: Raul Mee
„See, mida me nimetame äriks Venemaal, on tegelikult erinevates juriidilistes vormides ja seda on raske jälgida, et kellel on äri Venemaal ja kellel ei ole,“ rääkis Volkova.
Euroopa Liit tahab Venemaa fossiilkütustest täielikult loobuda vähem kui nelja aasta pärast, ent sel aastal on Euroopasse tulnud rekordkoguses Vene LNGd.
„Eesti riik on väljastanud sel aastal veolube Venemaa suunal 309 ettevõttele, kes on teinud seaduslikult vedusid ning veetavaid kaupu ning vastaspooli ka ametlikult deklareerinud. Sealjuures võib oletada, et nii aidatakse paljusid Eesti ettevõtteid, kes pole siiani saanud Venemaalt lahkuda,“ nentis Stark Logisticsi tegevjuht Kristjan Kraag vastuses Riigikogu komisjonide kutsele osaleda 29. augustil toimuval erakorralisel koosolekul.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.