Michal räägib Estlinki lõhkumisest NATO peasekretäriga. “Küsime liitlastelt lisalaevu”
Ministrid rääkisid Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 purunemise järel, et Eesti peab hakkama koos kaitseväe ja liitlastega Läänemere kriitilist taristut aktiivsemalt kaitsma, vastaseid paremini heidutama ja rikkujaid karmimalt karistama.
“Riikidel peab olema võimalus kaitsta oma kriitilist taristust paremini, peab olema võimalus peatada neid laevu paremini ja peab olema võimalus heidutusele lisaks ka süüdlased kiiremini välja selgitada,” rääkis peaminister Kristen Michal. Foto: Liis Treimann
“Kohe kui me pressikonverentsi lõpetame, siis vestlen NATO peasekretäriga. Meie soov oleks saada NATOlt või liitlastelt täiendust laevastiku näol, et kaitsta taristut ja heidutada potentsiaalseid pahategijaid,” rääkis Michal neljapäeval pressikonverentsil.
Soome võimud uurivad, kas Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 kahjustamisega on seotud Venemaalt tulnud naftatanker. Soome toll kahtlustab, et tegu on Vene varilaevastikku kuuluva alusega.
Saksamaa kongolomeraati Thyssenkrupp kuuluv Thyssenkrupp Marine Systems sai miljardite eurode eest tellimusi allveelaevade ehitamiseks Saksamaale ja Norrale.
„Logistikauudised eetris“ aastalõpusaade on traditsiooniliselt lavajuttude päralt ning seekord pakume kuulamiseks debatti teemal: millised on Eesti võimalused väljuda logistilisest tupikust, kus me paratamatult oma geograafilise asukoha ja idanaabri tegevuse tõttu täna asume?
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.