Võrdõigusvolinik: Eesti Posti tulemustasu maksmise kord võib olla diskrimineeriv
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik tuvastas hiljutises menetluses võimaliku diskrimineerimise juhtumi seoses kaubamärgi Omniva omaniku AS Eesti Post poolt tulemustasu maksmise korraga.
Omniva kaubamärgi omanik Eesti Post on sattunud soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku luubi alla.
Foto: Andras Kralla
Menetluse käigus selgus, et ettevõtte kehtestatud tulemustasu maksmise kord sõltub töötaja tööpiirkonnast, mis võib viidata diskrimineerimisele, teatas Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei pressiteates.
Konkurentsiameti täna avaldatud postiteenuste valdkonnas 2023. aastal toimunud arengute ja esilekerkinud probleemide analüüs näitab, et postisaadetiste koguarv langes võrreldes 2022. aastaga 11,3% võrra, seda peamiselt otsepostiteenuste ja perioodikasaadetiste mahu languse tõttu.
Omniva uuendas oma teenuste valikut ning nüüd on võimalik saata pakke pakiautomaatidest üle maailma. Teenus on kättesaadav nii era- kui äriklientidele ning toimib kõikides Balti riikides. Pakke saab saata 237 riiki.
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi koostatud analüüsi alusel asub 90% pakiautomaatidest samas piirkonnas ning väga tihti ka üksteisele väga lähedal. Millised olid analüüsi peamised leiud ja järeldused, kirjutab Taavi Kurvits ministeeriumi regionaalarengu osakonnast.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.