• 11.07.24, 10:40

2023. aastal jätkus postisaadetiste arvu langustrend

Konkurentsiameti täna avaldatud postiteenuste valdkonnas 2023. aastal toimunud arengute ja esilekerkinud probleemide analüüs näitab, et postisaadetiste koguarv langes võrreldes 2022. aastaga 11,3% võrra, seda peamiselt otsepostiteenuste ja perioodikasaadetiste mahu languse tõttu.
Postisaadetiste arv on vähenenud.
  • Postisaadetiste arv on vähenenud. Foto: Liis Treimann
Konkurentsiameti energeetika- ja taristuosakonna juhataja Margus Kasepalu sõnul langes ka postituru kogukäive aastaga 6,9% võrra. “Langust vedasid kullerpostiteenused, kirisaadetise edastamine ja perioodika, mille käive langes tulenevalt vähenenud mahust kirisaadetise edastamisel ning lisaks ei saanud perioodika riigilt 2023. aastal lisatoetust,“ ütles Kasepalu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.02.25, 14:25
Logistika Eestis
Eesti logistikasüsteem on tänu oma strateegilisele asukohale, arenenud taristule ja digilahendustele üks tõhusamaid Baltimaades. Riik ühendab Põhja- ja Ida-Euroopa turge, pakkudes hästi toimivat maantee-, raudtee-, mere- ja õhutranspordi võrgustikku.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele