Riik koondas kestlikkusaruandlust puudutava info ühte kohta
Rahandusministeerium käivitas uue informatsiooniportaali aitamaks ettevõtjad aru saada, mis on kestlikkusaruandlus, kellele see kohaldub, kuidas aruandluseks valmistuda ning millised on asjaomased nõuded ja regulatsioonid.
Kestlikkusaruandluse esitamise kohustus eelkõige avaliku huvi ja suurettevõtetele, 2026. aastal ka börsil noteeritud VKEdele. Pildil ühe suurettevõtte, VKG õlitehas Kohtla-Järve. Foto: Andras Kralla
Üle-Euroopalise kestlikkusaruandluse kohustuse rakendamisega 2025. aasta algusest luuakse eeldused rohereformiga seatud eesmärkide täitmiseks, suunates muuhulgas investorite huvi just kestlikumate ettevõtete rahastamisele.
Kestlikkusuudised koondas Eesti suurima mõjuga ettevõtete avalikud kestlikkusteemalised dokumendid. Nimekiri hõlmab 11 valdkonna kõige mõjukamate ettevõtete strateegiaid, aruandeid ja poliitikaid, mis annavad sissevaate ettevõtete ESG põhimõtetesse, eesmärkidesse ja tegevustesse. Kaasa arvatud veondus- ja laondussektor.
Kui ettevõte täna kogu tarneahela keskkonnajalajälge ei kaardista ja tarnijatega koos selle vähendamisega ei tegele, võidakse sind homme lihtsalt välja praakida, nentis ESG nõustamisega tegeleva konsultatsioonifirma Sustinere asutaja ja partner Marko Siller täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Pärnus tegutsev landitootja Rapala Eesti ettekanne Laoseis 2024 konverentsil sellest, kuidas ettevõte oma tehases automaatset kastilahendust juurutas, lisaks annab ESG ekspert Kristiin Bauer nõu, kuidas teha esimesi samme kestlikkuse teekonnal. Kuula lavajutte “Tööstusuudised eetris” vahendusel.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.