Aasta pärast sanktsioonide kehtestamist mikroelektroonikale on Lääs sunnitud tunnistama, et piirangute mõju jäi lühiajaliseks: mikrokiibid jõuavad ümbersõitudega jätkuvalt Venemaale. Lääne mikrokontrollerite (laialdaselt kasutatavad elektroonikakomponendid, n-ö targad kiibid – toim) tootjad ei suuda samuti jälgida kõiki kanaleid, mille kaudu nende toodang liigub.
Ööl vastu 30. novembrit sulges Soome ka viimase Raja-Jooseppi piiripunkti. PPA piirihaldusbüroo juht Eve Kalmuse sõnul liikumine üle Eesti-Vene piiri sellega seoses kasvanud ning ehkki esialgu veel meil piiri kinni panna ei kavatseta, soovitab välisminister Margus Tsahkna siiski Venemaale mitte minna.
Eesti raudteedel võib endiselt kohata sanktsioonide all olevate Venemaa ettevõtete logodega vaguneid. Kuid see ei tähenda, et sellised rongid rikuksid tingimata Euroopa Liidu kehtestatud keelde.
Venemaa president Vladimir Putin otsustas mullu detsembris Venemaal pikaks ajaks vangi mõistetud vendadele Magomedovitele kuulunud laevandusfirma Far Eastern Shipping Company (FESCO) 92,4% riigile kuuluvatest aktsiatest kanda üle riiklikule tuumaenergiaga tegelevale ettevõttele Rosatom.
Soomest on hakatud müüma veoautosid Kasahstani ja Kõrgõzstani, oht on, et sinna need autod ei jõua, vaid liiguvad hoopis Venemaa sõjaväe käsutusse, kirjutab Kauppalehti.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.