Hinge vaakunud SASi miljardidiil võib kasu tuua ka Eesti lennufirmale Xfly, mis SASile allhanget teeb.
- SAS oli pikka aega hädas, nüüd sai firma rahasüsti. Foto: Scanpix
Xflyst teatati, et SASi omanikeringi muutus annab ettevõttele uue võimaluse oma äritegevuse arendamiseks. SASi uued omanikud panustavad lennufirmasse enam kui miljardi – firma saab 475 miljoni dollari jagu uut omakapitali, 700 miljonit dollarit tuleb firmasse laenuna, millega refinantseeritakse seniseid võlgu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailma suurim lennufirmade liit Star Alliance kaotab ühe asutajaliikmetest, sest USAs raskustesse sattunud SAS müüakse maha rahvusvahelisele konsortsiumile, mis on otsustanud lennufirma liita SkyTeamiga.
Plaan esimesel võimalusel erastada
Riiklikul lennufirmal Nordica tuleb teda päästma tõttavale meeskonnale tõestada, et ta on rahaga targalt ümber käinud ja et riigilt koroonapandeemias toetuseks saadud 30 miljonit eurot on läinud asja ette.
Kliimaminister Kristen Michal tegi lennufirma Nordic Aviation Groupi nõukogule ülesandeks viia ettevõttes läbi erikontroll, et leida üles kehva majandusseisu põhjused.
Nordic Aviation Group AS-i kuuluv lennufirma Xfly saavutas koostöös rahvusvahelise tööjõurendi ettevõtte PAS Aviatoniga uue kokkuleppe Taani ametiühinguga FPU (Flight Personnel Union) reaktiivlennukite opereerimiseks Taanis.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.