• 26.01.23, 06:59

Eesti transpordisektor suure paugu ootel: tühjad poeletid on reaalne tulevik

„Ligi paarkümmend autot on meil tänaseks juba seisma jäänud, just vormistan veel ühe tubli Valgevene juhi töölepingu lõpetamist. Pole mul südant lasta rooli Usbekistanist pärit juhti, kes nägi siia tulles esimest korda elus lund. See oleks juba ohtlik teistele liiklejatele,“ võtab transpordisektoris valitseva hetkeseisu kokku perefirma Herentes AS tegevjuht Rein Aav.
Pole asju, mida perefirma Herentes poleks teinud, et veokijuhi ametit noortele atraktiivsemaks teha: isegi autosid tuuninud, käinud nendega erinevatel näitustel ja Truck-Show`del, kuid kasu ei midagi - paarkümmend autot täna lihtsalt seisab juhtide puudusel parklas.
  • Pole asju, mida perefirma Herentes poleks teinud, et veokijuhi ametit noortele atraktiivsemaks teha: isegi autosid tuuninud, käinud nendega erinevatel näitustel ja Truck-Show`del, kuid kasu ei midagi - paarkümmend autot täna lihtsalt seisab juhtide puudusel parklas.
  • Foto: Herentes
Eesti maanteetranspordiga tegelevad ettevõtted on sattunud olukorda, millest välja pääsemiseks ei piisa enam heast tahtest ja nutikast ärivaistust. Kõik kulud on kasvanud, tuludest pole aga mõtet enam rääkidagi kui autod lihtsalt juhtide puudusel parklasse seisma jäävad.

Seotud lood

Saated
  • 25.01.23, 14:01
Eesti transpordisektor on sunnitud värbama juhte Usbekistanist
„Ukrainlased läksid koju sõdima, paarikümnest Valgevene juhist on alles veel vaid viis, sest nende töölube enam ei pikendata. Jääb üle palgata juhte Usbekistanist, kuid senised kogemused näitavad, et vaid üks kümnest on neist suuteline oma tööd tegema nii, nagu meil harjutud ollakse,“ tõdes Stark Logisticsi tegevjuht Kristjan Kraag saates „Logistikauudised eetris“.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.25, 14:15
Millised on laonduse trendid täna ja tulevikus?
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele