Autor: Logistikauudised.ee • 13. august 2021

Teisipäevast muutub liikluskorraldus Väo liiklussõlmes

Teisipäevast, 17. augustist muutub liikluskorraldus Väo liiklussõlmes: liiklejatele avatakse osaliselt viadukti alune ringristmik, samal ajal kaob võimalus keerata linnast väljuval suunal Peterburi teelt paremale ringteele.

Muudatustega seoses suletakse Peterburi teelt pööre Lagedi teele ehk Tallinna ringteele. Tallinna ringteele pääsemiseks tuleb sõita ringi Loo liiklussõlmest. Kaob ära ümbersõit Tallinna ringteelt Tallinna poole Loo liiklussõlmest ning Rahu teelt on võimalik otse Narva ja Tallinna ringtee poole sõita.

Ühistranspordi osas muudatusi ei ole ning Transpordiamet palub liiklejatelt tähelepanelikkust!

Tallinna piiril Narva maanteel asuv liiklussõlm ehitatakse ümber kahetasandiliseks ristmikuks. Tegemist on ühe Eesti koormatuima ristmikuga, mida läbib ööpäevas ligi 49 000 autot. Eeldatakse, et 20 aasta pärast on ristmiku läbida soovivate sõidukite hulk ööpäevas umbes 60 000.

Tööde käigus rajatakse mitmetasandiline liiklussõlm, kus Peterburi tee suund tõuseb Tallinna-Narva suunal üle maapinnal asetseva ringristmiku. Rahu tee ja Tallinna ringtee suund ning pöörded on lahendatud maapinna tasandil asetseva ringristmikuga.

Lisaks neljarajaliste teelõikudele ehitatakse üle kolme kilomeetri jalg- ja jalgrattateid ning veo- ja matkaautode parkla. Kergliiklusteede ristumised sõiduteega on projekteeritud eritasandilisteks.

Ristmikul tulevad kasutusele tänapäevased liikluse jälgimise ja juhtimise seadmeid nagu muutteabega liiklusmärgid ja infotablood.

Liiklussõlme projekteeris K- Projekt AS, töid teostab Nordecon AS. Tööde kogumaksumus on 20,6 miljonit eurot koos käibemaksuga, millest 85 protsenti rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Vaata videoanimatsiooni liiklusmuudatustest:

Logistikauudised.ee toetajad:
Liitu Logistikauudiste uudiskirjaga!
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077