Laevafirmad: suvi läheb halvasti või väga halvasti
Laevafirmad ootavad suvehooaega Läänemerel hirmusegaste tunnetega: eelmine aasta läks raisku ja nüüd ähvardavad Soome karmid piirangud jälle nii olulise aja ära rikkuda.
Soome piiras jaanuari lõpus reisimist nii, et riiki said siseneda ainult riigi toimimiseks hädavajalike ametite esindajad. Ka nüüd on Soome piirangud ülejäänud Euroopast kitsamad.
Foto: Andras Kralla
„Soome valitsus pole järginud Euroopa Liidu reisimise avamise soovitusi, vaid on läinud muust Euroopast täitsa teise suunda,“ vahendab Kauppalehti Eckerö Line’i turundus- ja kommunikatsioonijuhi Ida Toikka-Everi sõnu.
Tallinki reisija- ja veomahu numbrid näitavad hiigelkasve võrreldes eelmise aasta aprilliga, mil maailm lukku keerati. Ainsana pole midagi võrrelda Läti-Rootsi liinil, kus laevad praegu ei liigu.
Suurbritannia politsei majutab juunis toimuva G7 tippkohtumise raames umbes tuhat politseinikku Tallinki kruiisilaevale MS Silja Europa, kirjutas Sky News.
Kui Soome aprillis oma riigi avamisplaani tutvustas, siis oli riiki sisenemise piiramise lõpp paigutatud juuniks, riigi ringhäälingu Yle andmetel lükatakse seda aga edasi, sest Euroopa viiruseolukord pole piisavalt paranenud.
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.