Autor: Logistikauudised.ee • 25. juuni 2019

Citybee elektrilised tõukerattad on saadaval reedest

Lisaks juuni keskel startinud Boltile, alustab ka Leedu päritolu Citybee 28. juunil Tallinnas elektriliste tõukerataste laenutamisega, saates ringlusesse 100 uut sõiduvahendit. Laulu- ja tantsupeo ajal on laenutuspunktid ka Kalevi staadioni ning Lauluväljaku vahetus läheduses.
Citybee saadab ringlusse 100 elektrilist tõukeratast.
Autor: Citybee

Tõukerattaid on võimalik laenutada kümnest erinevast laenutuspunktist, mis on jaotatud Tallinna suuremate tõmbekeskuste vahel.

„Laenutuspunktide asukohavalikul oleme võtnud arvesse teiste Euroopa linnade kogemust, kus tõukerataste süsteem juba töötab. Esialgu on tõukerattad saadavad vaid kesklinna piirkonnas, kuid vajadusel laieneme ka teistesse linnaosadesse,“ selgitas Citybee Eesti juht Heigo Protten.

Näiteks on tõukerattad Tammsaare pargi juures, Vabaduse väljakul, Baltika Kvartalis ning Kalamajas. Täpsed asukohad on leitavad laenutamiseks vajaliku mobiiliäpi Citybee kaardirakenduselt. Protten rõhutas, et kuigi esialgu alustatakse 100 tõukerattaga, siis nõudluse korral tuuakse rattaid linnatänavatele juurde.

Sõidu alustamine maksab sarnaselt Bolti elektriliste tõukeratastele 50 senti ning iga järgnev minut 10 senti. „10-minutilise sõidu puhul jõuab juht läbida keskmiselt kaks-kolm kilomeetrit ning see läheks maksma 1,5 eurot, mis on juba kordades odavam kui takso sisseastumistasu,“ lausus Protten, lisades, et korraga saab tõukerattaga sõita ligikaudu 25 kilomeetrit.

Protteni sõnul on elektrilised tõukerattad suurepärane võimalus, kuidas kulgeda kiiresti mööda suvistest ummikutest. “Reidi tee ehituse ning suviste filmivõtetega kasvab liikluskoormus Tallinna linnas märkimisväärselt, mis toob endaga paratamatult kaasa ka liiklusummikuid kesklinna piirkonnas, mis mõjutavad ka taksode liiklemist. Elektriliste tõukeratastega saab liigelda mugavalt ilma, et peaks aega kulutama liiklusummikutes ootamisele,” ütles Citybee juht.

Vastavalt kokkuleppele Tallinna linnavalitsusega võib elektrilise tõukerattaga linnatänaval sõita kuni 20 km/h ning eraldi turvavarustust kasutama ei pea. „Siiski soovitame võimalusel kasutada kiivrit, et tagada maksimaalne ohutus võimalike kokkupõrgete puhul. Samuti kutsume kõiki üles jälgima liiklusreegleid ning arvestama teiste liiklejatega,“ lisas Protten.

Registreerudes kuni 28. juunini Citybee kodulehel tõukeratta laenutuse kasutajaks saab esimese kuni 20-minutilise sõidu tasuta.

Citybee on üle 7 aasta pakkunud autode ja kaubikute sõidukijagamise teenust Leedus ja Poolas. Selle aasta aprillis avas Citybee kaubikute jagamise teenuse Tallinnas. Ettevõte on vihjanud, et järgmise sammuna alustatakse Tallinnas lisaks kaubikutele ka sõiduautode pakkumist vastava mobiilirakenduse kaudu.

Koos Bolti elektriliste tõukeratastega peaks alates selle nädala lõpust olema Tallinnas rentimiseks saadaval ühtekokku 220 tõukeratast.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077