Pakiautomaatidega tuntust kogunud Cleveron ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor hakkavad koostöös Viljandis pakkuma eraldi rakenduskõrgharidust, mida rahastab Viljandi ettevõte.

- Cleveroni asutaja ja juht Arno Kütt
- Foto: Andras Kralla
Cleveron hakkab omanimelise akadeemia kaudu rahastama robootikatarkvara arenduse õppekava tundengite õppekulusid, majutust ja toitlustust ning maksab ka üliõpilastele igakuist stipendiumi.
Cleveroni juht Arno Kütt ütles õppekava tutvustades, et haridus ja ettevõtlus peaksid käima rohkem n-ö ühte jalga. Seetõttu on ka osa õppejõude ettevõtte enda töötajad ning praktika toimub Cleveronis.
Kuna Cleveroni robotid on Küti sõnul maailma tippklass, olid nad sunnitud "looma oma õppekava kõige uuema tehnoloogia tarvis ja kaasama tehnoloogia arendamiseks välispartneri. "Meie eesmärk ongi koolitada tipptasemel kõrgharidusega noori ja kui nad lõpetavad, siis nad on juba kursis, millist tehnoloogiat meie oma ettevõttes arendame," selgitas Kütt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.