Täna, 11. juunil, algas TTÜ Mereakadeemias rahvusvaheline küberkaitse suvekool, kus osalevad nii IT kui merenduse valdkonna noored teadlased, spetsialistid ja rahvusvahelised eksperdid. Merendus on küberkaitse suvekooli fookuses esmakordselt.

- Laevad Paljasaare poolsaarest möödumas
- Foto: Andras Kralla
Eesti kui mereriik peab merenduse turvalisusele keskenduma, sest kiirelt arenev tehnoloogia on aina enam rakendatav ka laevanduses, sh laevadel, sadamates ja terminalides, mis muudab need küberrünnakute sihtmärkideks.
2016. aasta suvel IHS Markit ja BIMCO poolt läbi viidud rahvusvaheline uuring näitas, et tagasisidet andnud 300 merendussektoris tegutsevast ettevõttest vaid 17% on rakendanud küberturvalisuse meetmeid laevade ohutusjuhtimissüsteemides ning 22% koolitanud vastavalt oma töötajaid. Samas oli viiendik ettevõtetest langenud küberrünnaku ohvriks.
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas, et küberkaitse on teema, millele tuleb tehnoloogiarikkas maailmas väga suurt tähelepanu pöörata: “Iga-aastane rahvusvaheline küberkaitse suvekool toob Eestisse selle valdkonna tulevased tipud ja parimad lektorid üle maailma. See annab meile hea võimaluse õppida ja jagada teadmisi ning luua uusi kontakte rahvusvaheliseks koostööks küberturvalisuse tagamisel.“
Küberkaitse suvekool toimub Eestis juba neljandat aastat, merendus on fookuses esimest korda. Reedeni kestval üritusel saavad 16 riigist pärit osalejad kuulata ettekandeid ning osaleda praktilistel harjutustel, mis viiakse läbi mereakadeemia uutel kõrgtehnoloogilistel simulaatoritel.
Suvekooli korraldab TTÜ Eesti Mereakadeemia koostöös Cambridge ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) IT Akadeemia programmiga. IT Akadeemia programm toetab Eesti ülikoolides IKT ja IKT-ga põimitud õppekavadel rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise õppetöö läbiviimist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.