Tallinna Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt nõustus Tallinna linn osalema lihtpartnerina EL Läänemere programmi välisprojektis „SUMBA – Jätkusuutlik linnaliikuvus ja pendelränne Läänemere linnades ”, mille eesmärk on elanike elu- ja äritegevuse vajadustega arvestava jätkusuutliku ühistranspordisüsteemi kujundamine, teatas Raepress.
„Pilootprojektina on Tallinnas ja Harjumaal kõige pakilisema tööna kavas ühistranspordivõrgu modelleerimine. Plaanis on läbi viia Tallinna ümbruse kerg-rööbastranspordi tasuvusuuring ja vaadelda ühistranspordivõrku tervikuna, leida olulised andmed ja kasutada neid jätkusuutliku ühistranspordisüsteemi väljakujundamiseks. Teise pilootprojektina teostatakse laiendatud tasuvusuuring kergrööbastranspordile, käsitledes seda ühistranspordisüsteemi „selgroona“. Lisaks olemasolevatele ja traditsioonilistele uuringutele analüüsitakse projekti sotsiaalmajanduslikke mõjusid, mõju õhukvaliteedile, kinnisvarale, rahvatervisele ja kõikidele muudele transpordivõrgu ümberkujundamisega kaasnevatele võimalikele probleemidele,“ selgitas abilinnapea Tõnis Mölder pressiteates projekti eesmärke.
Tallinna linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt volitatakse Tallinna Transpordiameti juhatajat Tallinna linna nimel alla kirjutama projektis osalemiseks vajalikele dokumentidele ja projekti hoidjaks määratakse Tallinna Transpordiamet.
Projekti kogueelarve on 3 132 526 eurot, millest Tallinna osa on 179 158 eurot. Projekti kulud jaotuvad: (1) personalikulu (39 094 eurot), (2) kontori- ja administreerimiskulud (5864 eurot), (3) reisikulud (nt osalemine projektikohtumistel) (5700 eurot), (4) sisseostetavad teenused (128 500 eurot). Projekti sildfinantseerimise vajadus aastate lõikes on 2017. aastal 1700 eurot, 2018. aastal 119 000 eurot, 2019. aastal 25 500 eurot ja 2020. aastal 6084 eurot.
Projekti viib ellu 12-liikmeline konsortsium, mille juhtpartner on Hamburgi Altona linnaosa ning liikmeteks on peale Tallinna veel Saksamaa Avaruskeskus (German Aerospace Center), Balti Keskkonnafoorum (Eesti), Harju Maavalitsus (Eesti), Tartu linn (Eesti), Riia linnavolikogu (Läti), Balti Kekkonnafoorum (Läti), Växjö linn (Rootsi), Šiauliai linn (Leedu), Olsztyni kohalik omavalitsus (Poola), Earth and People Foundation (Poola).
Seotud lood
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Enimloetud
3
Pingereas poolsada bussifirmat!
Hetkel kuum
Pingereas poolsada bussifirmat!
Lisatud video remondiaegsest liiklusskeemist
Tagasi Logistikauudised esilehele