Euroopa Liidu telekomiministrid jõudsid reedel Luksemburgis kokkuleppele postipakkide määruses, mis vastu võtmisel aitab kaasa ELi siseste postipakkide saatmise hindade alanemisele tulevikus.

- Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
- Foto: Andras Kralla
Ministrite kohtumist juhtinud Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul ootab Eestit eesistujana ees postipakkide määruse arutelu ja kokku leppimine Euroopa Parlamendiga.
„Igal juhul tuleb postipakkide piiriülese liikumise hindade läbipaistvamaks muutmisega kiiresti edasi minna, et hind lõpptarbijale saaks langeda,“ ütles Palo pärast kohtumist. „Eelkõige võidavad sellest väiksemad e-poed, kes saavad odavamalt kaupa Eesisse tarnida,“ lisas minister.
Ministrid arutasid ka ELi elektroonilise side küsimusi. Euroopa side-reeglite uuendamisega soovitakse soodustada erakapitali investeeringuid ülikiiretesse lairibavõrkudesse ja parandada raadiosageduste alast koostööd täiendavate sageduste kasutusele võtmiseks mobiilsides. Samuti plaanitakse täiendada tarbijakaitse reegleid ning tagada võrdne kohtlemine sarnast teenust pakkuvate traditsiooniliste sideettevõtete ja uute sideteenuste pakkujate vahel nagu näiteks Skype, Messenger, WhatsApp.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Palo tõi kohtumise olulisematest teemadest välja rändlustasude rakendumise, mille kohaselt alates tänavu 15. juunist saavad teistesse ELi riikidesse reisivad mobiilikasutajad helistada, saata sõnumeid või netis surfata ilma lisatasu maksmata.
„Kindlasti toetan ka uut Euroopa skeemi tasuta WiFi võrkude rahastamiseks avalikes keskustes kogu ELi territooriumil,“ ütles Palo. „Idee elluviimiseks on ette nähtud 120 miljonit eurot ning toetust saavad peagi küsida ka Eesti omavalitsused.“
Minister Urve Palo kohtus Luksemburgis kahepoolselt ka Prantsusmaa ja Sloveenia kolleegidega ning tutvustas kolleegidele Eesti prioriteete eesistumise ajal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.