Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
STATISTIKA: Euroopas tarbesõidukite müügi suurim kasv Islandil
Jaanuaris toimus tarbesõidukite müügi suurim kasv aastases võrdluses Islandil.
Islandil osteti tänavu jaanuaris 53% rohkem tarbesõidukeid kui eelmise aasta jaanuaris. Island oli ka eelmisel aastal Euroopas suurima tarbesõidukite müügikasvuga riik. Aasta kokkuvõttes kasvas riigis müük 53,2%, kuigi detsembris oli olnud 0,7%-line langus.
Euroopas on vaid kaks riiki, kus uute tarbesõidukite müük on eelmisest aastast oluliselt väiksem – kasinusmeetmeid harjutav Kreeka ja meie lõunanaaber Läti.
Tarbesõidukite müük langes juulis 2,1% võrreldes möödunud aasta juulikuuga. Seitsme kuu kokkuvõttes on uute tarbesõidukite müük aga eelmist aastat edestamas.
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.