Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus kutsus eelmise nädala keskel kokku töörühma, mis vaatab üle praegu kehtiva laevade punkerdamist puudutava õigusliku regulatsiooni.
„Käesoleval aastal on toimunud juba kolm merereostust, mis tekkisid laevade punkerdamise käigus. Neist kahel juhul jõudis reostus randa ja on nõudnud või nõuavad töömahukat koristust. Keskkonnainspektsioon on ka viimase juhtumi puhul kahju tekitaja välja selgitanud ja tegeleb kahjude välja nõudmisega,“ selgitas keskkonnaminister.
„Naftasaaduste punkerdamine rannalähedases meres kujutab endast märkimisväärset ohtu Eesti mere- ja maismaakeskkonnale. Just seetõttu kutsun kokku töörühma, mille ülesanne on järgmise kahe kuu jooksul punkerdamist puudutava reeglistiku läbi vaatamine. Eelkõige palun töörühmal analüüsida punkerdamise nõudeid keskkonnaohutuse tagamise seisukohast,“ seisab keskkonnaministri kirjas.
Kutse osaleda töögrupis said Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium, Siseministeerium, Veeteede Amet, Keskkonnaamet, Keskkonnainspektsioon, Politsei ja Piirivalveamet, Päästeamet, Sadamate Liit. Töörühma juhib Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: aripaev. ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.