Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat kiitis oma juhtkirjas mõtet minna edasi Tallinn-Helsingi vahelise tunneli ideega.
Inglise kanali all kulgev Suurbritanniat ja Prantsusmaad ühendav tunnel on 20 aastat pärast avamist lõpuks näitamas kasumlikkust, nii reisijate- kui veosenumbrid on rekordilised. Londoni, Pariisi ja Brüsseli vahel veab reisijaid Eurostari rong, mis paari aasta pärast saab ka esimese konkurendi, Deutsche Bahni.
Soomes tasub tunneliliiklust jälgida eriti tähelepanelikult seetõttu, et ka Soome on peaaegu saar, kirjutab ajaleht. Helsingi ja Tallinna vaheline tunnel parandaks transpordiühendust tunduvalt ja vähendaks sõltuvust lennuliiklusest. Odav tunneli ehitamine poleks, kuid kõiki eeliseid ei saa mõõta rahas, kirjutab Soome juhtiv päevaleht.
Tunneli ehitamisest on mõlemal pool Soome lahte räägitud aastaid,
viimati tõstis teema jõuliselt investeerimispankur Joakim Helenius Äriplaani konverentsil, kes leidis, et juhul, kui õnnestuks saada ehituseks mingi osa ELi abi, oleks tunneli maksumus mõlemale riigile jõukohane ja tunnelist tulev lisaväärtus kõrge.
Autor: aripaev. ee
Seotud lood
Helsingi–Tallinna tunneli rajamine pole lähema paarikümne aasta küsimus, kuid pole ka põhjust kõiki katseid tunneliga seotud mõtlemise ja uuringutega edasi minna rumaluseks pidada. Mida paremini teeme endale selgeks ees ootava geoökonoomilise reaalsuse võimalusi, seda paremini oleme ette valmistatud strateegiliste otsuste tegemiseks. Sellest on kasu isegi juhul kui selguks, et tunneli idee ei ole ikkagi elluviidav.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.